ua | ru
Пн-Пт
10:00-17:00
Сб
10:00-15:00
Каталог
    0
    0

    Що таке НЕРА фільтр для пилососа?

    НЕРА Що таке HEPA фільтр?

    НЕРА фільтр   — це вид повітряних фільтрів тонкого очищення . HEPA — це англійська абревіатура, яка в перекладі означає High   Efficiency Particulate   Absorption (Air), тобто високоефективна затримка пилу. використовується в пилососах і системах очищення повітря. Фільтр НЕРА зазвичай виготовляється із складчастого фільтроматеріалу складеного в гармошку. Вони розраховані на фільтрацію маленьких частинок. Такий вид фільтра особливо актуальний, наприклад, якщо ваша квартира після ремонту і вбереже від пилового кліща. У пилососі цей фільтр — виступає запорукою чистого прибирання і захисником здоров'я. Величезною популярністю користуються зокрема фільтри і в загальному запчастини для пилососа Samsung, Philips, Zelmer, Thomas, Gorenje, Rowenta, DeLonghi.   Тому варто   розібратися, що ж таке НЕРА фільтр, навіщо він потрібен і в чому різниця між такими фільтрами.

    Функції НЕРА фільтра

    Цей фільтр потрібен для очищення повітря від пилу. Основна відмінність НЕРА фільтра від звичайного в тому, що він встановлюється в пилососі на шляху виходу повітря з пилососа, а не на вході. З цього випливає, що він остаточно очищає повітря, що виходить від мікро частинок пилу, у якій, як правило, містяться різні алергени (пилок, пилові кліщі, шерсть тварин, і т.д.). Коли ви займаєтеся прибиранням квартири —   піднімається багато пилу. Але якщо використовувати цей НЕРА фільтр можна позбутися від нього грунтовно. Наявність у пилососі цього фільтра обов'язкова, якщо у вас у будинку є люди з будь-яким видом алергії. Спочатку НЕРА фільтри були розроблені на Заході для очищення приміщень медичних установ, але згодом отримали більш широке поширення. Їх використовують навіть в таких галузях як: електронна і аерокосмічна промисловість, машинобудування, на АЕС, в готелях, готелях тощо.

    види НЕРА фільтрів

    Фільтри НЕРА можна розділити на групи :

    1.       Одноразові фільтри НЕРА виготовляються зі скловолокна і паперу з противомікробним просоченням. Такі фільтри найчастіше зустрічаються у більш дешевих моделях пилососів, оскільки його собівартість невисока і такий фільтр не пропускає частинки пилу   аж до 0.3 мкм.

    2.           Багаторазові фільтри НЕРА виготовляються із фторопласта зі засипанням-наповнювачем із пористого активованого вугілля. Такі фільтри можна мити і тому вони можуть прослужити довше паперових. Їх англійська абревіатура — ePTFE (expanded   Poly   Tetra   Fluor   Ethylene) і вони не пропускають частинки пилу   до 0.04-0.06 мкм.

    Всі фільтри тонкого очищення можна класифікувати за ступенем фільтрації мікрочастинок пилу (європейський стандарт   prEN +1822/prDIN 24183).

    Клас HEPA фільтра

    Відсоток затримки пилу

    HEPA 10

    85%

    HEPA 11

    95%

    HEPA 12

    99.5%

    HEPA 13

    99.95%

    HEPA 14

    99.995%

    HEPA 15

    99.9995%

    HEPA 16

    99.99995%

    Найбільш ефективно уловлюються НЕРА фільтрами мікрочастинки розміром   від 0,1 мкм до 1,0 мкм. Частинки меншого розміру фільтри класу НЕРА   не можуть уловлювати. А частинки більшого розміру негативно впливають на характеристики НЕРА фільтрів, так як постійно збивають   зі своїх місць вже затримані дрібні частинки, що призводить до значного зниження відсотка ефективності фільтрації. Також великі частки швидко закупорюють пори і повітряні канали, утворені мікроволокнами НЕРА фільтра. Це призводить до збільшення опору фільтра повітряного потоку.   Згодом засмічений НЕРА фільтр сильно заважає проходженню повітря через пилосос, через що сила всмоктування пилососа різко падає, а електродвигун перегрівається. Тому частинки пилу розміром більше тих, на які розрахований   HEPA-фільтр (більше 1,0 мкм.) не повинні потрапляти на НЕРА фільтр.

    На що звернути увагу при покупці НЕРА фільтру

    • складки фільтру повинні бути рівномірними по всій поверхні фільтру;
    • складки фільтру не повинні бути частими і щільно-розташованими, так як це ускладнює проходження повітря через НЕРА фільтр;
    • чим більше за площею і за розміром фільтр, тим більше пилу він зможе в себе увібрати і тим на довше його вистачить. Він повинен мати якомога більшу фільтрувальну площу. НЕРА фільтри маленького розміру мають невелику фільтрувальну площу. Тому такі фільтри швидко засмічуються і заважають повітряному потоку;
    • поверхня НЕРА фільтру повинна бути просякнута спеціальним хімічним розчином, склад якого перешкоджає появі мікробів;
    • НЕРА фільтр в основному повинен бути захищений пластиковим каркасом щоб уникнути пошкодження.

    Чистка НЕРА фільтру

    Навіть, якщо ви будете дуже дбайливо ставиться до НЕРА фільтру, все одно рано чи пізно виникне питання про те як і коли його потрібно чистити. Якщо ваш пилосос із одноразовим НЕРА фільтром, його можна продути стисненим повітрям (у зворотному напрямку). Однак в більшості випадків, це марно, так як мікрочастинки пилу затримуються у волокнах фільтра і не піддаються очищенню. Краще відразу замінити його новим. вищевказаний вид чистки не поширюється на багаторазові НЕРА фільтри. Їх промивають під сильним натиском проточної холодної води без використання жодних миючих засобів, так само не потрібно терти щіткою, щоб не зіпсувати. Просушуйте його тільки при кімнатній температурі. Врахуйте той фактор, що у багаторазових НЕРА фільтрів термін придатності так само обмежений, як і у одноразових, оскільки пори активованого вугілля з часом насичуються і забиваються. Згодом він втрачає свої очисні властивості і з'являється затхлий запах.

    У підсумку потрібно сказати, що наявність НЕРА фільтра у пилососі — це скоріше не розкіш, а необхідність, яка збереже здоров'я і продовжить життя вашого пилососу. З питань придбання цих фільтрів звертайтеся в наш інтернет-магазин «Patok» і ми з радістю вам допоможемо! Крім фільтрів, у нас величезний асортимент запчастин для пилососів. Особливо рекомендуємо запчастини до   пилососів Philips, Gorenje, Samsung, Thomas, Zelmer, DeLonghi.